Pēc piedzīvotā veikalā Rīgā vīrietim sažņaudzās kakls un viņš juta, ka acīs sariesās asaras

Attēlam ilustratīva nozīme.

Latvijā nabadzības riskam 2022. gadā bija pakļauti 419 000 iedzīvotāji jeb 22,5%, kas saglabājās uz līdzīga līmeņa kā 2021. gadā, parāda Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2023. gadā veiktie iedzīvotāju aptaujas dati.

 

65 gadus vecā vecākā gadagājuma iedzīvotāji veidoja vislielāko grupu, kurai bija visaugstākais nabadzības risks – 40,1%. Īpaši liels nabadzības risks bija vientuļiem vecākā gadagājuma iedzīvotājiem (67,8%). Tāpat augsts nabadzības risks bija bezdarbniekiem, kuri ir pilngadīgi (53,9%), un mājsaimniecībām ar vienu pieaugušo un apgādībā esošiem bērniem (29,6%).

 

 

 

Skumji, ka daudziem nākas atteikties no pārtikas produktiem, jo ​​tie veikalos paliek dārgi. Kādas seniores un Edgara saruna, kas publicēta Facebook, liecina, cik grūta ir šī situācija.

 

Pērkot dažus nepieciešamos produktus veikalā, Juglā. Ļoti lēni un klusi pie manis pienāca veca tantiņa. Viņa kautrīgā un klusā balsī atvainojās un prasīja man naudu, jo viņai pietrūkst produktiem – viņai groziņā bija baltmaize un kausētais siers. Jautāju, cik vajag – 50-70 centus. Dodu 1 eiro – vecmāmiņa nodur galvu, seja sariešās un viņa sāka raudāt.

 

 

Paņemu olu paciņu un ielieku grozā – viņa atsakās, jo olas neēd… Pienu? Vai arī nelietojat? Vai vēlaties desu? – nelieto …… Cilvēks savā dzīvē ir atteicies no pamatlietām.

 

Es viņai jautāju, vai viņš ēdīs lielo siera iepakojumu… Viņa teica, ka tas ir dārgi… Bet galu galā viņš padevās un teica, ka ēdīs. Tad to ieliekam grozā…

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Leave a Comment